عضویت تلگرام عضویت اینستاگرام

۵‌ فناوری پرسروصدا که دنیا را در سال ۲۰۱۷ تغییر می‌دهد

💢در سال ۲۰۱۷ شاهد ورود پدیده‌های جدیدی از دنیای فناوری به بازار خواهیم بود که شاید همه را شگفت‌زده کنند. هرچند سهم سال ۲۰۱۶ از پیشرفت‌های خیره‌کننده و ظهور فناوری‌های جدید که نحوه زندگی کردن ما، کار کردن ما و بازی کردن ما را تغییر دادند، محفوظ است.

۱⃣ مرگ «هاب»‌های هوشمند
این موضوع تا حدودی آشنا است. ما می‌دانیم که اینترنت اشیا تقریبا برای سال‌ها در لیست‌ آرزوهای‌ اغلب افراد بوده است . پرسشی که شاید پیش بیاید، این است که پس چرا این فناوری تا به حال فراگیر نشده است؟ ظاهرا مشکل اصلی در مورد فراگیر نشدن اینترنت اشیا تا به امروز مربوط به عدم همگامی و همکاری قسمت‌های مختلف است. از لحاظ تئوری، اینترنت اشیا قرار است تمام دستگاه‌های ما را به یکدیگر متصل و آنها را وادار کند که به تعبیری، با یک هارمونی باشکوه و فناورانه آواز بخوانند. اما مشکل اصلی در این است که ما هنوز به‌طور کامل یا حداقل به‌طور کاربردی در آن نقطه قرار نداریم.

۲⃣ «الکسا» و خودکارسازی
البته فناوری خودکارسازی چیز جدیدی حداقل در زمینه تجاری نیست. به ‌هر حال تجربه‌های اولیه ما با فناوری‌های خودکار شده، از آن سیستم‌های خدمات پس از فروش خودکار آزاردهنده‌یی ناشی می‌شود که ما را مجبور می‌کردند هر زمان به کمک نیاز داشتیم با آنها تماس بگیریم. تنها اتفاقی که امسال قرار است رخ دهد، همه‌گیر شدن بیشتر این فناوری است.

۳⃣ رشد غذاهای مصنوعی
جمعیت دنیا افزایش پیدا می‌کند و به تبع آن، منابع طبیعی و آب و هوای ما به سوی محدودیت حرکت می‌کند، نحوه‌ و چگونگی تغذیه ما نیز به‌ احتمال زیاد در سال‌های آینده دستخوش تغییراتی خواهد شد. دنیا باید به‌دنبال راه‌های جدید برای فراهم کردن غذای خود باشد و جواب این مساله احتمالا در غذاهای مصنوعی است.سولینت یک مثال بسیار معروف است. این خوراکی یک نوشیدنی مغذی است در حالی که تنها نزدیک دو سال از وجود آن می‌گذرد، در سال ۲۰۱۶ شاهد نزدیک شدن سریع آن به بازار تجاری بودیم، این نوشیدنی تمام نیازهای تغذیه‌یی یک فرد بالغ را شامل می‌شود، اما تقریبا یک مشکل بزرگ در مورد آن وجود دارد؛ این نوشیدنی به‌نوعی بدمزه است. این مشکلی است که دانشمندان در حال کار روی آن هستند. یکی از راه‌حل‌ها کمپانی Beyond Meat است.

۴⃣ تیره شدن دنیای فیزیکی و دیجیتال
واقعیت مجازی بدون شک موفقیت بزرگی در سال ۲۰۱۶ بود. اما مشکل اینجا است که شما نمی‌توانید در دنیای واقعی قدم بزنید در حالی که یک هدست به سر خود متصل کرده‌اید. به‌صورت مشابه، با خیزش دراماتیک و سقوط مشابه و شتابناک گوگل گلس، ما می‌دانیم که قدم زدن با عینک‌های عصر فضا نیز راه‌حل مناسبی نخواهد بود. اصطلاح واقعیت افزوده جایی است که اجسام و اطلاعات مجازی در دنیای فیزیکی نمایش داده می‌شوند، در آینده راه خود را به تلفن‌های همراه ما خواهند گشود. موتورهایی جست‌وجو اکنون در حال توسعه بهتر جست‌وجوی تصویری هستند. به این صورت که به شما اجازه می‌دهند دوربین خود را به سوی هر چیزی نشانه بگیرید و درباره چیزی که می‌بینید اطلاعات کسب کنید.

۵⃣ پرینت سه بعدی
اکنون چاپگرهای سه بعدی مخصوص مصرف‌کننده نزدیک به نیم دهه است که در اطراف ما حضور دارند، اما محدوده قیمت آنها کاملا خارج از توان پرداختی ما است. این مساله نیاز به تغییر در سال جدید دارد.
یک چاپگر سه بعدی نسبتا مناسب، در حال حاضر با قیمت ۲۰۰ الی ۳۰۰ دلار قابل خریداری است. نصف قیمتی که حدودا یک یا دو سال پیش می‌بایست برای آنها پرداخت می‌کردید. این قیمت‌ها همچنان باید کاهش پیدا کنند و با معرفی مدل‌های جدید، مثل مدل هیرو۱۰۱ با قیمت ۹۹ دلار یا پاکت میکر‌تری دی (Pocket Maker ۳D) با برچسب قیمت ۱۴۹ دلار، قیمت‌ها بیش از پیش شکسته خواهند شد.