عضویت تلگرام عضویت اینستاگرام

۲۲ خصوصیتی که یک رهبر خوب باید داشته باشد

تمرکز

تیم فریس

« گفته شده که رهبری یعنی گرفتن تصمیماتی مهم ولی نچندان محبوب. این موضوع تاحدودی درست است؛ اما من فکر می‌کنم این موضوع روی تمرکز تأکید می‌کند. برای رهبر خوب بودن، نمی‌توانید روی موضوعات کوچک خیلی دقیق شوید و باید تلاش کنید تا تمرکزتان روی کار را از دست ندهید. برای اینکه بتوانید کارهای اساسی و مهم را به پایان برسانید، باید یکسری از مسائل را نادیده بگیرید؛ اگر نه مسائل جزئی کاملا شما را احاطه می‌کنند و شکست می‌خورید. »

 

اعتماد

بری رَفِرتی

« یک رهبر اعتماد و پیروی را با داشتن هدف، نشان دادن همدلی و مدیریت خوب در بین کارکنان تزریق می‌کند. بعنوان یک رهبر زن، برای اینکه بعنوان یک شخص با احساس شناخته شوم همواره مجبور هستم خودم را تا حدی مغرور و پرجرأت نشان دهم. و البته همیشه تلاش می‌کنم مهربانی و بخشنده‌بودن را هم داشته باشم. این دو کار در کنار هم باعث می‌شوند احترام اطرافیان را داشته باشم. »

 

شفاف بودن (روراست بودن)

کری پاتس

« بعنوان یک رهبر هیچوقت تلاش نکردم “ماسک به چهره بزنم”. تنها راهی که برای کسب اعتماد کارکنان و همکاران می‌دانم این است که همواره و بطور کامل خودم باشم. ممکن هم است که گاهی از خودم ضعف‌هایی نشان دهم ولی همیشه برای کار هیجان و انرزی دارم. انجام این کار به من اجازه داده که همیشه هشیار و ثابت‌قدم باشم. آن‌ها می‌دانند با چه کسی روبرو هستند و هیچ غافلگیری‌ای در کار نیست. »

 

اتحاد و یکپارچگی

گانار لاولیس

« کارکنان بازتاب مستقیم ارزش‌هایی هستند که ما بوجود می‌آوریم. اگر بخواهیم مدیریت و رهبری را از روی یک کتاب انجام دهیم و بجای اینکه کار درست را انجام دهیم دائم تلاش کنیم که خودمان درست باشیم، پتانسیل کار را محدود کرده‌ایم و کم‌کم باعث از دست رفتن استعدادها می‌شویم. اگر روی صحیح و معتبر بودن واکنش‌ها و فعالیت‌هایتان تمرکز کنید، به مرور فرهنگ و کارتان یکدست می‌شود و از آن به بعد، اتفاقات بهتری می‌افتد. »

 

الهام گرفتن

آرنولد شوارزنگر

« مردم همیشه می‌گویند من آدم خودساخته‌ای هستم. ولی چنین چیزی وجود ندارد. رهبرها خودساخته نیستند، آن‌ها برای داشته‌هایشان تلاش کرده‌اند و باقی افراد در رسیدن به مقام کمکشان کرده‌اند. زمانی که به آمریکا رسیدم بجز کیف ورزشی‌ام چیزی نداشتم؛ نه پول و نه هیچ تعلقاتی. اما نمی‌توانم بگویم کاملا خالی بودم. افراد مختلف به من توصیه‌هایی کردند و من از آن‌ها الهام گرفتم و در کنار این‌ها، شور و اشتیاق و باورهای خودم را هم داشتم. به همین خاطر است که همیشه مشتاقم که به افراد مختلف انگیزه برای پیشرفت بدهم. من میزان قدرت الهام را می‌شناسم؛ و حتی اگر کسی بخواد روی شانه‌هایم بایستد و پیشرفت کند، با کمال میل در خدمتش خواهم بود. »

 

شور و اشتیاق

جو پرز

« باید کاری که می‌کنید را دوست داشته باشید. برای اینکه موفق شوید، باید درباره کاری که می‌کنید وسواس داشته باشید و اجازه دهید کاملا شما را احاطه کند. مهم نیست چقدر موفقید، هیچوقت از تلاش برای بهتر شدن دست برندارید. باید کار را طوری مدیریت گنید که نمونه باشید؛ نه فقط به این دلیل که روش زندگیتان این است. »

 

نوآوری

آبری مارکوس

« در سیستمی با منابع محدود و گستردگی بالای جمعیت (برای مثال کارتان یا جهانی که در آن زندگی می‌کنیم) نوآوری اهمیت بسزایی دارد. نه فقط برای موفقیت بلکه برای بقا. نوآوران رهبران ما هستند؛ نمی‌شود این دو را از یکدیگر جدا کرد. حال این نوآوری می‌توان در فکر و اندیشه، در سازمان و یا در تکنولوژی باشد. نوآوری تنها امید ما برای حل چالش‌ها است. »

 

صبر و تحمل

دن برایان

« صبر فاکتور مناسبی برای سنجش میزان تعهد به هدف است. مسیر رسیدن به چیزهای بزرگ همیشه سخت و طاغت‌فرسا است؛ اما رهبران بزرگ می‌دانند چه زمانی باید هدف را رها کنند و چه زمانی باید مسیر را حفظ کنند. اگر هدف‌تان به اندازه کافی بزرگ باشد، همیشه دلایلی هست که به شما بقبولاند که کار شدنی نیست. و همیشه کسانی هستند که شک به دل شما بی‌اندازند. خیلی چیزها باید در کنار هم قرار بگیرند تا یک اتفاق بزرگ بیافتد؛ بازارهای بیرونی، رقابت، مسائل اقتصادی، خواسته‌های مشتریان و کمی شانس. »

 

آرام و خونسرد بودن

رایان هالیدی

« بالاخره در شرایط خیلی بدی گرفتار خواهیم شد. ممکن است اشتباهات هزینه‌بری باشند، ممکن است شکست‌های غیرمنتظره باشند و یا دشمنانی که یک ذره هم رحم ندارند. این چیزها اجتناب ناپذیر است. حال اگر تمام این مسائل را از قبل در نظر بگیرید و قبولشان کنید، در زمان وقوعشان وحشت‌زده نمی‌شود و احساسی تصمیم نمی‌گیرید. اگر ذهنمان را آماده کنیم، بدترین شرایط را از قبل در ذهن تصور کنیم و سعی کنیم واکنش‌های غریزیمان را کنترل کنیم، می‌توانیم مطمئن باشیم که شرایط بد و بحرانی به شکست‌های بزرگ منجر نمی‌شوند. »

 

دانستن نقاط ضعف

سول اورول

« دانستن اعداد غیرقابل اتکار بهترین کاری بوده که در فعالیت کاری‌ام انجام داده‌ام. با توجه به اینکه فعالیت ما یک کار عضویتی است، بزرگترین کاری که می‌توانستیم انجام دهیم تا روی مشتریان پایینی ما تأثیر بگذارد این بود که میزان پرداختی را کاهش دهیم. اینکار یعنی با کم کردن عددی از ۶ درصد به ۴ درصد، توانستیم ارزش عضویت طول عمر مشتریان را ۵۰ درصد افزایش دهیم.

بدون تجزیه و تحلیل صحیح اعداد و ارقام نمی‌توانستیم روی این موضوع و تغییراتش تمرکز کنیم. »

 

اعتبار و اصالت

جرمی بلوم

« درست است که تقلید یکی از بهترین راه‌های تملق است، اما نه زمانی که یک رهبر هستید. هر رهبری بزرگی که در زندگی دیده‌ام، از مایک تاملین تا مربی اسکی المپیک اسکات ریور، همگی با اصالت رهبری می‌کردند. از دیگران یاد بگیرید، زندگی‌نامه‌ رهبر مورد علاقه‌تان را بخوانید و روش‌هایشان را یاد بگیرید؛ اما هیچ.قت اصالت حرف‌ها، عقاید و روش تصمیم‌گیری‌تان را فراموش نکنید. »

 

متعصب نبودن

دیاموند جان

« یکی از بزرگترین افسانه‌هایی وجود دارد این است که رهبران افراد غیرمعقول با عقاید تعصبی هستند و تنها چیزی که برایشان مهم است رسیدن به هدف است. این موضوع درست نیست. حقیقت این است که رهبران باید ذهنشان را باز بگذارند و انعطاف‌پذیر باشند و در مواقع ضروری خودشان را شرایط وفق دهند. زمانی که در شروع کار هستید و برنامه‌ها بیش از حد دست نیافتنی هستند و هدف‌ها منطقی نیستند، باید برای بهتر شدن شرایط روابط با افراد را بهتر کنید و متعصب نباشید. »

 

 

قاطع بودن

اسکات هافمن

« در دوران دبیرستان، برای کسب درآمد گاهی اوقات داوری بازی‌های دوستانه بسکتبال را به عهده می‌گرفتم. مربی‌ای که طریقه داوری کردن را به من آموزش می‌داد یک توصیه خیلی خوب به من کرد که به راحتی می‌توان در دنیای حرفه‌ای و در حوزه کار هم از آن استفاده کرد: ” سریع تصمیم بگیر، بلند اعلام کن و به عقب برنگرد”. در شرایط بحرانی، گرفتن یک تصمیم اشتباه ولی قاطع معمولا باعث نتیجه‌های بهتر و تیم قوی‌تر می‌شود. دقیقا برعکس تصمیمی که با وسواس گرفته می‌شود ولی قاطع نیست. »

 

جذابیت و شخصیت

لوییس هوس

« همه ما در زندگی چیز خاصی درونمان داریم؛ و زمانی که کسی واقعی نیست (نقش بازی می‌کند) متوجه این موضوع می‌شویم. هرچه بیشتر روی داشتن روابط محکم و واقعی با بقیه افراد تمرکز کنید (بجای اینکه فقط به این فکر کنید چه کاری می‌توانند برای شما انجام دهند)، بیشتر دوست‌داشتنی و با شخصیت خواهید بود. این برای رهبر بودن ضروری نیست، ولی برای یک رهبرِ قابل احترام بودن ضروری است. چیزی که می‌تواند تغییری اساسی در کار و حرفه‌تان ایجاد کند. »

 

اختیار دادن

شانون پاپاس

« خیلی از فسلفه‌های رهبری‌ام را زمانی یاد گرفتم که ورزشکار بودم. بهترین و موفق‌ترین تیم‌های من همیشه بااستعدادترین‌ها نبودند بلکه مجموعه‌ی خوب و درستی از توانایی‌ها، مهارت‌ها بودند که بینشان اعتماد جمعی وجود داشت. برای ساختن یک نیم موفق، لازم است به افراد اختیار و مسئولیت بدهید؛ البته این کار همیشه هم آسان نیست و می‌تواند بسیار سخت‌تر از انجام وظایف بصورت فردی باشد. اما با انتخاب صحیح پروژه و حمایت از آن، می‌توانید با دادن مسئولیت و اختیار، نتیجه‌ی خیلی بهتری بگیرید. این روشی است که می‌توانید ظرفیت‌های واقعی هر فرد را شناسایی کنید و از آن بیشترین بهره را ببرید. »

 

خوش‌بین بودن

جیسون هریس

« برای دست یافتن به بهترین چیزها، باید فرهنگ خوش‌بین بودن را بین همه ایجاد کنید. بالا و پایین‌های بسیاری در مسیر وجود دارند، ولی با ایجاد فضای مثبت می‌‌توانید کارتان را پیش ببرید. البته باید آگاه باشید که لازمه‌ی این کار نترس بودن است. باید واقعا ایمان داشته باشید که می‌توانید “غیرممکن را ممکن کنید.” »

 

سخاوت

کریستوفر پِریلی

« هدف اصلی من همیشه این بوده که هرچه در توانم هست را در اختیار بقیه بگذارم. زمانی می‌توانیم بعنوان یک مجموعه رشد کنیم که من به همه کمک کنم تا آن‌ها بتوانند در زمینه فردی هم رشد کنند. »

 

ثبات و پایداری

نوح کاگان

« یک رهبر بزرگ و موفق زمانی به من گفت: “پایداری، مقاومت را شکست خواهد داد.” و حالا من بعد از کار کردن در فیس‌بوک، اینتل و مایکروسافت و راه‌اندازی شکرت خودم دو درس بزرگ را یاد گرفته‌ام: اول اینکه برای رسیدن به هر چیز بزرگ زمان لازم است و دوم اینکه تحت هر شرایطی باید پایداری کنید و ثبات داشته باشد. این همان چیزی است که برای رهبر شدن باید انجام دهید: برای رسیدن به جایی فراتر از جایی که همه توقف می‌کنند اشتیاق داشته باشید. »

 

بصیرت داشتن

راج بهاکتا

« برای جدا کردن چیزهای مهم از بین تمام چیزهایی که پیش می‌آید، باید بینش و بصریت داشته باشید. چیزی شبیه به دانش و خرد است. اگر به مضوعات و اتفاقات توجه کنید، به مرور زمان در شما پیشرفت خواهد کرد؛ اما با اینحال لازم است اندکی از آن در شخصیت شما وجود داشته باشد. اگر بینش صحیحی داشته باشید شبیه به یک نابغه خواهید بود. ولی اگر بینش صحیحی نداشته باشید، چیزی شبیه به یک احمق بنظر می‌آیید. »

 

ارتباط

کیم کورلانچیک

« اگر افراد از انتظارات و توقعات شما آگاه نباشند و کوتاهی کنند، مقصر شمایید که آن‌ها را در جریان قرار ندادید. افرادی که من با آن‌ها کار می‌کنم، با یکدیگر و من ارتباط دائم دارند؛ تا جایی که ممکن است فکر کنید کار اشتباهی است. ولی ارتباط داشتن یک عمل متعادل است. ممکن است یک درخواست داشته باشید ولی در آن لحظه چیزی که اهمیت دارد همکاری کردن با دیگران است؛ پس باید درخواست خود را به بعد موکول کنید. همیشه از بقیه انتظار داریم افکار و نظرات و ایده‌هاشان را با ما در میان بگذارند؛ به همین خاطر است که با چنین افراد با استعدادی همکاری می‌کنیم. »

 

پاسخ‌گویی

ساندرا کارن جان

« اشتباهات را گردن دیگران انداختن خیلی ساده‌تر از پذیرش آن است. اما راه درست این نیست. اگر می‌خواهید راه درست را بدانید، بد نیست نگاهی به شیوه لری رابینز، متخصص اقتصاد، بی‌اندازیم. بعد از اینکه یک حرکت اشتباه‌اش باعث شد بسیاری از سرمایه‌گذاران شکست بخورند، یک نامه متواضعانه به آن‌ها نوشت. سپس یک حساب بدون صاحب و کارمزد افتتاح کرد. کاری که در دنیای امروزه بی‌سابقه است.  به این می‌گویند شخصیت و پاسخ‌گویی. لازمه‌ی این کار فقط مسئولیت نیست، بلکه برداشتن گامی بلند برای درست انجام دادن آن است. »

 

خستگی‌ناپذیری 

نیکی وولری

« یک رهبری واقعی این است که ابتدا نقاط قوت افراد تیمتان را پیدا کنید و بعد از آن، به سراغ پر کردن جاهای خالی بروید و تیم را تقویت کنید. بهترین کار این است که باور کنید تیمتان به تنهایی نمی‌تواند تمام کارها را انجام دهد. اگر باور شما چیزی بلعکس این موضوع است و فکر می‌کنید تیمتان به تنهایی از پس همه کارها برمی‌آید، پس یک جای کار مشکل دارد. »

مترجم: امیررضا فخاریان