عضویت تلگرام عضویت اینستاگرام

پیتر دیاماندیس مردی برای آینده

اغلب پیتر دیاماندیس را با جایزه ایکس‌پرایز می‌شناسند. این جایزه زمانی به اوج شهرت خود رسید که با حمایت انوشه انصاری، کارآفرین ایرانی، جایزه ١٠ میلیون دلاری برای طراحی فضاپیمایی زیرمداری اختصاص دارد.

▫️▫️ فضاپیمایی که بتواند به ارتفاع ١٠٠ کیلومتری زمین (مرز بین فضا و زمین) برود.

🔘شرکت ویرجین گلکتیک برنده این جایزه ارزشمند شد.

♻️ دیاماندیس بعد از این اتفاق جوایز متعددی را در زمینه انرژی، سلامت و فناوری اختصاص داد و هدف او از این کار تشویق ایده‌پردازان و فن‌آوران به توسعه فناوری برای بهبود شرایط زندگی انسان در آینده است.

♲ شاید بتوان یکی از خبرسازترین کارهای پیتر را همکاری وی با ری‌کروزیل در تاسیس دانشگاه سینگولاریتی دانست. این دانشگاه درسال٢٠٠٨ درپارک تحقیقاتی ناسا تاسیس شد.

♻️ این دانشگاه بر اساس نظریه تکینگی(‌Singularity) ری کورزویل بنیان نهاده‌ شده‌است. طبق این نظریه فناوری‌های نوظهور همانند نانوفناوری و زیست‌فناوری در دو دهه آینده قابلیتهای هوشی بشر را به طور چشمگیری افزایش خواهند داد و اساس جامعه و اقتصاد را دگرگون و بازطراحی خواهند کرد.

♲ هدف این دانشگاه الهام بخشی، آموزش و توانمندکردن رهبران و صاحبان کسب‌ و‌ کاربه‌ منظور دستیابی به فناوریهای بنیادین و از میان برداشتن چالش‌های بزرگ بشریت است.

♲ دانشگاه سینگولاریتی در واقع اتاق فکری است که با تمرکز روی پیشرفت‌های نوین علمی و فناوری‌ها، برنامه‌های آموزشی و ایده‌های کسب‌و‌کار را ارائه می‌دهد.

♻️ پیتر دیاماندیس در سال ٢٠١٤ از طرف مجله فورتون یکی از ٥٠ رهبر تاثیرگذار در فناوری شناخته شد.