عضویت تلگرام عضویت اینستاگرام

پنج مزیت کلیدی داشبورد مدیریت

داشبورد مدیریت مزایای متعددی را برای مدیران کسب و کار فراهم می آورد که در زیر به برخی از آنها اشاره می گردد

📌نمایش گرافیکی:
یک داشبورد مدیریت بینش و دید بسیار خوبی از وضعیت کلی کسب و کار در اختیار مدیران قرار می دهد. در یک نمای گرافیکی، شما دقیقا متوجه می شوید که چه اتفاقی برای تمامی جنبه های کسب و کارتان در حال رخ دادن است، کدام بخش ها پیشرفت مناسب و کدام بخش ها از اهداف تعیین شده عقب مانده اند، در نتیجه امکان مدیریت و تصمیم گیری بهتری خواهید داشت.

📌بهبود مستمر:
یکی از معروفترین جملات پیتر دراکر این است: “اگر شما نتوانید چیزی را اندازه بگیرید، قادر نخواهید بود آن را مدیریت کنید” داشبوردهای مدیریتی به شما این امکان را می دهند تا عملکرد سازمان را در تمامی حوزه ها اندازه گیری نموده و بهبود مستمر دهید.

📌صرفه جویی های زمانی:
ساعات زیادی از زمان ارزشمند مدیران صرف فرآیند گزارش گیری می شود. یک داشبورد مدیریت خوب همواره آخرین نتایج حاصله از هر گزارشی که به آن نیاز دارید را در اختیارتان قرار می دهد. کافی است یک کلیک نمایید تا آخرین وضعیت گزارش ها و روندهای گذشته را در اختیار داشته باشید.

📌بررسی عملکرد در قیاس با برنامه:
تدوین استراتژی و طرح کسب و کار خوب گام اول موفقیت است. گام بعدی اطمینان از حرکت شرکت در مسیر استراتژی و برنامه ها می باشد. داشبورد مدیریت می تواند این کار را برای شما تسهیل نماید. در هر لحظه که بخواهید می توانید عملکرد واقعی شرکت را با مایل استون های تعیین شده مقایسه نمایید.

📌بهبود عملکرد کارکنان:
هنگامی که کارکنان بدانند عملکردشان در داشبورد مدیریتی رصد و مورد قضاوت قرار می گیرد، شروع به بهبود عملکرد خود می کنند.