عضویت تلگرام عضویت اینستاگرام

پرینت سه بعدی زنجیره تامین را خواهد بلعید

شرکت مشاوره ای اولیور وایمن (Oliver Wyman) سال ۲۰۳۰ را چنین پیش بینی کرده است:
📌مشتری محصول دلخواه خود را با ویژگی های اختصاصی خود سفارش می دهد، سفارش شما در فایل CAD آماده و به پرینترهای صنعتی سه بعدی داده می شود. در نزدیکترین محل ممکن به شما (شاید شرکت ثالث) قطعات یک به یک پرینت و در صورت نیاز محصول نهایی مونتاژ و در اختیار مشتری قرار داده می شود.

✅در چنین سناریویی شرکت اولیور وایمن پیش بینی نموده است پرینتر های سه بعدی می توانند تا سال ۲۰۳۰ بازار ۴۰۰ میلیارد دلاری صنعت قطعه سازی و حمل و نقل را تا حدود زیادی از میان بردارند و تولید قطعات کوچک براساس تقاضا در محل آینده زنجیره تامین را شکل خواهد داد.

✅در حال حاضر بیش از نیمی از استفاده پرینت های سه بعدی برای نمونه سازی است اما کارشناسان پیش بینی می کنند تا سال ۲۰۲۰ حدود ۸۰٪ از ظرفیت پرینترهای سه بعدی در امر تولید بکار گرفته شود. بعنوان مثال GE تا ۲۰۲۰ حدود ۴۰۰۰۰ نازل جت را با استفاده از پرینتر های سه بعدی تولید خواهد کرد.
✅فعلا پرینترهای سه بعدی بسیار گران و پرهزینه هستند اما دیری نخواهد پایید که هزینه های آن کاهش و به صرفه خواهد شد.

📌برای درک بهتر بیاید یکبار تاریخ را مرور کنیم،‌ در آغاز قرن ۱۹، وقتی اولین ماشین های بخار نساجی شروع به کار کردند کسی فکر نمی کرد این ماشین های زمخت و پر سر و صدا بتواند در عرض چند سال انقلابی بوجود بیاورند که تمامی کسب و کارها را زیر و رو کند. نسل اول دستگاه های صنعتی بشدت گران و پرهزینه بودند، نرخ خرابی بالا و پشتیبانی مشقت بار از دیگر دردسرهای استفاده از این ماشین ها بودند. اما پیشرفت تکنولوژی هزینه ها را کاهش داد و حجم بالای تولید و بهره وری حاصله از آنها به سرعت همه چیز را تغییر داد. در نتیجه به سرعت بسیاری از کسب وکارهای سنتی از میان رفتند و جای خود را به کارخانه های جدید دادند.

🔴🔴تمامی استراتژیست ها و صاحبان کسب و کار باید از هم اکنون به دنبال پاسخ این سوال باشند که پرینت سه بعدی چه تاثیر بر بازار خواهد گذاشت.🔴🔴