عضویت تلگرام عضویت اینستاگرام

ویرانشهر آینده ی ما

مخاطرات فراوانی نسل بشر را تهدید می‌کند. اگر پیش‌بینی هاوکینگ درست باشد، انسان مدت زیادی به حیات خود ادامه نخواهد داد.

▫️استیون هاوکینگ اختر‌فیزیکدان بزرگ عصر ما بود.اوفهم،کنجکاوی واشتیاق مابه جهان پیرامونی را افزایش داد. گاهی او موجب شد کنجکاوتر باشیم و قدرت تخیلمان را به‌ کار ببندیم.افزون بر این‌ها، او موجب ترس و وحشت ما نیز شد.

🔸️هاوکینگ به‌تازگی در ۷۶ سالگی، پس از ۵۲ سال زندگی با بیماری تخریب پیشرونده و غیر قابل ترمیم در دستگاه عصبی مرکزی (ALS) و درحالی‌که میراث بزرگی برای ما به‌ جا گذاشته بود، در‌گذشت. بد‌بینی هاوکینگ درباره آینده‌ی بشر، آخرین میراث به‌جا‌مانده از او است. پیش نگری هایی که در ادامه خواهد آمد، از جمله ی ترسناک‌ترین پیش‌نگریها‌ی او درباره آینده‌ی بشر است:
☆ به قدرت رسیدن هوش مصنوعی هاوکینگ سال گذشته در مصاحبه‌ای گفت:
دیگر آب از سرمان گذشته است. ما باید فناوری هوش مصنوعی را روز‌به‌روز بیش‌تر ارتقاء بدهیم؛ اما باید پیرامون مخاطرات حقیقی آن نیز بیاندیشیم. ترس من از این است که روزی، هوش مصنوعی جای انسان را بگیرد. اگر افرادی ویروس‌ها‌ی رایانه ای طراحی کرده‌اند، فردی هم در آینده وجود خواهد داشت که بتواند هوش مصنوعی با قابلیت تأیید و تکرار خودکار طراحی کند. این نوع جدید زندگی بشر در آینده خواهد بود.

▫️▫️از آنجا که هوش مصنوعی بخش بزرگی از زندگی بشر را به‌ دست خواهد گرفت، هاوکینگ تنها کسی نیست که در این باره ابراز نگرانی کرده است. اما راه حل‌ها‌یی نیز وجود دارد…..

🔆هاوکینگ در رویدادی در دانشگاه کمبریج در سال ۲۰۱۶ گفت:
به‌زودی زمین برای زندگی ما بسیار کوچک خواهد شد.جمعیت جهان روز‌به‌روز درحال افزایش است و به مرز هشدار رسیده. ما در خطر خود‌نابودگری هستیم. من درباره زندگی آینده و بلندمدت موجودات، خوش‌بین نیستم.

◾️هاوکینگ این موضوع بد‌بینانه را در رفراندوم بریتانیا برای کناره‌گیری از اتحادیه‌ی اروپا بیان کرد. هاوکینگ در یک برنامه‌ی مستند گفت:
بشر تنها یک قرن دیگر می‌تواند روی زمین دوام بیاورد.

▫️این پیش‌‌بینی از برآورد سال قبل هاوکینگ که ۱۰۰۰ سال بود، بسیار کم‌تراست.پیش‌بینی هاوکینگ به‌ دلیل تغییرات اقلیمی و نابودی طبیعت است که موجب غیر‌قابل سکونت شدن زمین می‌شود. دونالد ترامپ از زمانی که رییس جمهور آمریکا شد، یکی از اهداف مورد علاقه‌ی هاوکینگ بود.

🔸️هاوکینگ در مصاحبه با BBC گفت:
ما به نقطه‌ای نزدیک شده‌ایم که گرم شدن زمین قابل بازگشت نیست.اقدامات ترامپ، زمین را شبیه زهره می‌کند؛ به‌صورتی که دما به ۲۵۰ درجه برسد و باران اسید سولفوریک ببارد.

▫️تغییرات اقلیمی یکی از بزرگ‌ترین مخاطرات پیش روی مااست واگر هم‌اکنون اقدام کنیم، می‌توانیم زنده بمانیم. دونالد ترامپ با انکار تغییر اقلیمی و مخالفت با اقدامات زیست محیطیی، تأثیرات ویرانگری بر سیاره‌ زمین خواهد گذاشت و زندگی ما و کودکانمان را به خطر خواهد انداخت.

▫️▫️خوشبختانه هاوکینگ راه‌ حلی هم در نظر داشت.

🔘مهاجرت از سیاره
هاوکینگ سال گذشته در جشنواره‌ای در نروژ گفت:
•••اگر بخواهیم حیات بشر تا یک میلیون سال دیگر ادامه یابد، آینده بسیار سخت خواهد گذشت؛ به‌گونه‌ای که هیچ کس تا‌به‌حال ندیده است. جای کافی روی زمین رو به اتمام است و برای زندگی باید جهان‌ها‌ی دیگر را در نظر بگیریم. زمان کشف منظومه‌ها‌ی خورشیدی دیگر رسیده است. من باور دارم که ترک زمین و پراکنده شدن، تنها راه نجات ما است.

■هاوکینگ ادامه داد:
امیدوارم چالشی که برای همه‌ی ما وجود دارد، تمامی ملت‌ها را متحد کند. یک برنامه‌ی فضایی جدید می‌تواند مردم (جوانان) را به اخترفیزیک و کیهان‌شناسی ترغیب کند.

▫️هاوکینگ یک برنامه‌ی زنجیره‌ای برای ما به‌ جا گذاشت: ملت‌ها باید در سال ۲۰۲۰ منجمانی به ماه بفرستند و باید بتوانیم در سال ۲۰۲۵ به مریخ برویم.

🔆این ابتدای کاوش ما برای مهاجرت بزرگ بشر خواهد بود……