عضویت تلگرام عضویت اینستاگرام

وقت آن است که از سلول های بنیادی “انسان” خلق کنیم

دانشمندان : وقت آن است که از سلول های بنیادی “انسان” خلق کنیم

💢 ایده ای که دیگر علمی تخیلی نیست… بلکه علمی است.

🔸به زودی می توان از سلول های پوست افراد اسپرم و تخمک به وجود آوریم و از از آ ن دو به یک انسان برسیم.این پروسه البته هیچ وقت بر روی انسان با موفقیت کامل انجام نشده است ، اما به وسیله این راه تا بحال موش های زنده ای را خلق کرده ایم که یعنی انسان نیز در این معادله جایی دارد.
این پنجشنبه در مقاله ای در ژورنال Science Translational Medicine منتشر گشت که در آن دانشمندان معتقد بودند باید وجاهت اخلاقی و تبعات این تکنولوژی جدید مورد بحث قرار گیرد.

به گزارش انجمن الی آداشی، پروفسور علوم پزشکی در دانشگاه براون اذعان داشت که جنبه های مثبت این تکنولوژی کاملا واضح است:تصور کنید که یک زن به علت شیمی درمانی برای درمان سرطانش نازا شده است. به جای گرفتن یک تخمک از فرد دیگر ما با این تکنولوژی جدید قادر به بازتولید تخمک های خود او از سلول ها بدنش هستیم.با اینکه فواید زیادی در قلب این تکنولوژی خوابیده است، ولی سوالات و تصمیمات زیاد اخلاقی و سیاسی در حول این موضوع قرار دارد.اول اینکه قبل از اجرایی شدن این کار، ازمایشات زیادی برای تعین امنیت باید بر روی پستانداران دیگر و داوطلبان انسان انجام شود.
دوم آنکه با این تکنولوژی شما به رویان های(جنین) بیشماری دسترسی دارید.

مشکل این است که بسیاری از این رویان ها که برای مصارف مختلف ممکن است تولید شود احتمال نابود شدن را نیز دارند، و افراد زیادی معتقدند که نابود کردن یک رویان قتل محسوب می شود…