عضویت تلگرام عضویت اینستاگرام

هوش مصنوعی در آینده مرگ بیماران را پیش بینی می کند

ربات ها در آینده و در صنعت پزشکی کمک های شایانی را به بشریت خواهند کرد و این موضوع بر هیچ کس پوشیده نیست. اخیراً هم تیمی تحقیقاتی از دانشگاه ادلاید موفق به توسعه سیستم مبتنی بر هوش مصنوعی شده اند که می تواند زنده ماندن و یا مرگ بیماران را پیش بینی کند.

▫️▫️بر همین اساس دکتر «لوک اوکدن-رینر»، نویسنده نخست مقاله استخراج شده از نتایج به دست آمده عنوان کرد که «آینده یک بیمار می تواندبه پزشکان کمک کندتادرمانهای به خصوص برای آن بیمار را پیش بگیرند. این سیستم با کمک داده های گسترده والگوهای تشخیصی موشکافانه می تواندپیامدهای پزشکی یک بیماری رابگونه ای تخمین بزندکه پزشکان قادربه انجام آن نخواهند بود.»

◾️الگوریتم های توسعه یافته موفق شده اند تاکنون با دقت ۶۹ درصدی، مرگ بیماران را تخمین زنند.گفتنی است برای این منظور سیستم طوری آموزش دیده تا بیش از ۱۶۰۰۰ تصویر را موردآنالیز قرار داده ودر آنها علائم و نشانه هایی از بیماری را جستجو کند. شاید لازم به اشاره نباشد اما مسلماً ماشین ها قادر خواهند بود تا فرآیند تشخیصی را به سرعت به سرانجام رسانند؛ مسئله ی که ممکن است برای یک پزشک متخصص مدت زمان بیشتری به طول انجامیده و نیاز به انجام آزمایشات گوناگون باشد.

▫️باید گفت که هدف تیم تحقیقاتی مورد اشاره، تنها توسعه یک سیستم مبتنی بر هوش مصنوعی برای تشخیص یک بیماری خاص نیست بلکه آنها درصدد هستند تا الگوریتم هایی اساسی و پایه ای را برای تعیین وضعیت کلی سلامتی افراد توسعه دهندواز این روبرای ارتقای سیستمهای تشخیصی آینده خود از اسکن های بیشتری بهره خواهند برد.

▫️▫️سیستم مذکور در آزمایشات به عمل آمده موفق شده تا با استفاده از الگوریتم های یادگیری عمیق و با آنالیز سی تی اسکن های ۴۸ بیمار،مرگ آنهادرپنج سال آینده رابادقتی۶۹ درصدی تخمین بزند.