عضویت تلگرام عضویت اینستاگرام

هفت پیش بینی بیل گیتس که میتواند به واقعیت تبدیل شود

۱ تروریسم؛ زیستی می تواند در عرض یکسال ۳۳ میلیون آدم را از بین ببرد.

به گفته ی او در آینده نه چندان دور یکی از خطراتی که ما را تهدید میکند وسایل کشتار جمعی زیستی هستند که در دست تروریست ها قرار خواهند گرفت. آن چیز میتواند یک ویروس ابله مرغان باشد که توسط مهندسی ژنتیک دستکاری شده و مرگبار باشد و جمعیتی را به سادگی از بین ببرد. به همین دلیل گیس و تیم او واکسینه کردن مردم سراسر جهان را در صدر اولویت های سازمان خود قرار داده است.

۲ آفریقا میتواند در تولید غذا خودکفا شود.
به عقیده ی گیتس، افریقا تا سال ۲۰۳۰ در صنعت کشاورزی خود ۵۰ درصد رشد خواهد داشت که در این صورت باعث خودکفایی غذایی کل قاره خواهد شد.هم اکنون افریقا ۵۰ میلیارد دلار واردات غذایی دارد در حالی که ۷۰ درصد جمعیت جنوب آن کشاورز هستند. به قول گیتس” فناوری های کشاورزی در ۱۵ سال اینده این ضعف ها را از بین می برد.”

۳ بانکداری همراه، زندگی فقرا را تغییر خواهد داد.
در کشور های افریقایی که بدست اوردن پول نقد مشکل است و همچنین پرداختن هزینه ی غذا و آموزش و تحصیل ، بانکداری همراه این مشکل را بهبود خواهد بخشید. موسسات مختلف در حال ترویج بانکداری همراه در کشور هایی مثل کنیا و اوگاندا هستند تا افرادی که قبلا به سیستم پس انداز دسترسی نداشتند اکنون بتوانند برای خود پول ذخیره کنند.تا سال ۲۰۳۰ دو میلیارد انسانی که اکنون از بانک داری محروم هستند میتوانند از خدمات مختلف بانک مانند پس انداز، سود سرمایه و وام های بانکی بهره ببرند.

۴ تا سال ۲۰۳۵ اثری از کشور های فقیر باقی نخواهد ماند.
گیتس پیش بینی میکند که با تداوم کمک های خارجی مالی به کشور های توسعه نیافته و ففیر میتوان ریشه ی فقر را تا ۲۰۳۵ خشکاند. گیتس مانند بانک جهانی، فقر را دخل روزانه ۲ دلار تعریف میکند. در ۳۵ کشور جهان افراد بسیار جزء این دسته قرار می گیرند. به نقل از او” این کشور ها از همسایه های موفق تر خود یاد خواهند گرفت که از پیشرفت های دارویی کشاورزی و دیجیتالی بهره ببرند
۵ یافتن یک منبع انرژی پاک تا سال ۲۰۳۰

یکی از امیدوار کننده ترین پیش بینی های او این است که در طی ۱۵ سال اینده اقسا نقاط جهان به وسیله انرژی بادی خورشیدی یا منابع پاک دیگه تامین انرژی شوند.اگر بتوان انرژی جایگزین پاکی را برای خودمان مهیا کنیم علاوه بر توقف خطرات گرمایش جهانی میتواند زندگی میلیون ها خانوار فقیر را نیز متحول کند.

۶ اتوماسیون شغل های بسیاری را از بین می برد.
در عرض بیست سال اینده کارخانه ها و کارگاههای سراسرکشوربااتوماسیون کردن خط تولید های خود به از بین رفتن هزاران و یا میلیون ها شفل برای افراد خواهد شد. ایده ی او برای مقابله با این مشکل بر قرار کردن مالیت بر این ربات هاست تا مالیات ورودی کشور تعادل خود را حفظ کند.

۷ میتوان فلج اطفال را تا سال ۲۰۱۹ از سطح جهان کاملا پاک کرد

در سال ۲۰۱۶ تنها ۳۶ مورد فلج اطفال در سراسر جهان گذارش شد که این مقدار کاهش قابل توجهی نسبت به ۴۰۰ مورد در سال ۱۹۸۰ است. ” جامعه جهانی فلج اطفال در حال تنظیم برنامه ای دقیق است که این بیماری را مانند ابله مرغان به کلی از سطح جهان پاک کند.” بیماری قبل از اختراع واکسن آن هرساله ۴۰۰ هزار کودک را فلج می کرد.