عضویت تلگرام عضویت اینستاگرام

نکات برجسته گزارش “آینده نیروی کار” شرکت دیلویت

نویسنده :
دکتر سعید خزایی

شرکت دیلویت (یکی از مطرح‎ترین شرکت‎های مشاوره مدیریت دنیا)، در گزارش “آینده نیروی کارِ” خود که در سال ۲۰۱۶ منتشر شده، به بررسی روند تحول نیروی کار پرداخته و عوامل محرک این تحول شگرف را معرفی نموده که دو مورد از آن‎ها، در ادامه معرفی می‎گردد.

۱⃣ فناوری‎های دیجیتالی:
تنها در انگلستان، طی ۱۵ سال گذشته، به‎واسطه ظهور فناوری‎های نوین، ۸۰۰ هزار شغل از بین رفته اما در مقابل آن، سه و نیم میلیون شغل جدید ایجاد شده است. در آمریکا، طی دهه گذشته، ۶۰۰ هزار موقعیت شغلی اشغال نشده وجود داشته که به دلیل عدم کفایت و کیفیت دانش و مهارت نیروی کار، این موقعیت‎های شغلی خالی مانده است. بازار کار آینده به‎شدت تحت تاثیر روندهای فناوری نوین خواهد بود و کارهای روتینِ نیازمند مهارتِ پایین، جای خود را به کارهایِ غیرتکراریِ نیازمندِ مهارت بالا خواهند داد.
بخشی از این گزارش، آمار جالبی در خصوص رابطه میان توسعه فناوری اطلاعات و توليد ناخالص ملی کشورها ارائه می‎کند. به عنوان مثال، به طور متوسط، ۱۰ درصد بهبود در نفوذ پهنای باند، ۱٫۴ درصد رشد در تولید ناخالص ملی بازارهای نوظهور (Emerging Market) به‎وجود آورده است. این عدد در چین، ۲٫۵ درصد بوده است.
نکته جالب توجه دیگر در این گزارش، پیش‎بینی نیاز به تنها ۱۵ ساعت کار در هفته توسط کارکنان، در افق سال ۲۰۳۰ با توجه به پیشرفت‎های شگرف فناوری است.

۲⃣ فرهنگ متفاوت نیروی کار جوان در عصر حاضر:
ملنيال‎ها (افرادی که اکنون بین ۲۰ تا ۳۵ سال دارند) با فرهنگ جدید خود وارد بازار کار شده‎اند. آن‎ها به طور متوسط، بیش از ۱۶ ماه، در هر کاری باقی نمی‎مانند و در کل، کارهای آزاد (فِری‎لنس) را ترجیح می‎دهند. انتظار دارند کارشان معنادار، تجربه‎آموز و دارای قابلیت توسعه فردی باشد (برخلاف نسل قبلی‎شان که بیشتر به مسائل مالی و امنیت یک شغل توجه می‎کردند) و به‎دنبال محیط‎های کاری جذاب و منعطف هستند. ملنيال‎ها، در محیط‎های کاری خود به دنبال یادگیریِ فناوری محورِ بر مبنایِ تقاضا هستند. در نتیجه، یادگیری الکترونیکی و سیستم های موک (دوره‎های آنلاین انبوه باز مانند کورس ِ‎ارا) در توسعه و رشد این نیروها نقشی اساسی بازی خواهد کرد.