عضویت تلگرام عضویت اینستاگرام

نخستین انسانی که هزار سال عمر میکند

دکتر de Grey درگردهماییVirtualFutures در لندن گفته است که به نظر او”نخستین انسانی که می‌تواند هزار ساله شود، به دنیا آمده است”. به باور ایشان، در ۲۰ سال پیش رو، روش‌های کارایی برای جلوگیری از پیری بدست خواهد آمد.تنها در همین امسال (۲۰۱۷) پیشرفت‌های چشمگیری در این زمینه روی داده است:

💢 در آگوست ۲۰۱۷، پژوهشگران از مولکولی رونمایی کردند که می‌تواند با تاثیرهای پیری مبارزه کند.در اکتبر ۲۰۱۷، از یک روش درمانی “ضد پیری” که بر پایه سلولهای بنیادی است، و اثر چشمگیری دارد، رونمایی شد.

▫️حتی بسیار بیش از این، پژوهشگران دانشگاه Exeter به روشی برای وارونه کردن روند پیری دست یافته‌اند.همچنین، نخستین “جهش ژنتیکی ضد پیری” در گروهی از مردم آمیش در ایندیانا دیده شده است. کسانی که این جهش در آنها رخ داده است، تندرستی بهتر و عمر طولانی‌تری دارند.
روزانه نزدیک به ۱۱۰ هزار انسان در سراسر دنیا، با پیامدهای پیری، از دنیا می‌روند.

▫️ دکتر de Grey می‌گوید: با اینکه پیری یکی از بزرگترین چالش‌های بر سر راه انسان است و بیشتر مردم آن را ناگزیر میدانند، ولی فناوری‌های امروزی می‌توانند آن را مهار کنند.برابر با آمارهای سازمان ملل تا سال ۲۰۵۰، جمعیت بالای ۶۰ سال در دنیابه بیش از دوبرابر کنونی، خواهد رسید.اکنون (سال ۲۰۱۷) این جمعیت ۹۶۲ میلیون است و بر پایه‌ی پیش‌بینی‌ها، در سال ۲۰۵۰ به ۲.۱ میلیارد خواهد رسید.دیر یا زود انسان جلوی پیری را خواهد گرفت.

💢دکتر de Greyپیش‌بینی میکندکه”کلینیک‌های جوان سازی” برای این زمینه‌های پیری، به راه خواهند افتاد.اگر چه در آغاز این کلینیک‌ها و روشهایشان گران خواهد بود و همگان از پس هزینه هایش بر نخواهند آمد ولی پس از مدتی مانند مطب پزشکی و یا دندانپزشکي برای همه در دسترس خواهند بود.

▫️اکنون بسیاری از ما نمی‌خواهیم از حدی پیرتر شویم، زیرا با از دست دادن کنترل بر اندام، درد و ناتوانی‌ها، زندگی لذت بخش نخواهد بود. ولی به نظر میرسد اکنون در آستانه‌ی حل این مشکلات هستیم. تنها زمان است که نشان خواهد داد آیا مبارزه با پیری و افزایش عمر، گزینه خوبی برای انسان خواهد بود یا خیر!