عضویت تلگرام عضویت اینستاگرام

مشاغل در حال انقراض

✅مشاغل در حال انقراض✅

💢 با ظهور زندگی مجازی در کنار زندگی حقیقی، خدمات جدیدی سر بر می آورند که به تخصص های جدیدی نیز نیازمند خواهند بود.

💢برای مثال مشاغلی که احتمال می رود تا سال ۲۰۳۰ ایجاد شوند، عناوینی از این دست هستند: معمار دیجیتالی که ساختمان های مجازی طراحی کنند، متخصص سلامتی برای دهه سوم عمر، مهندس بدن که اجزای مصنوعی برای بدن می سازد، متخصص پزشکی نانو، کشاورز در سطوح عمودی، مدیریت داده های به درد نخور، کنترل کننده آب و هوا که در صورت نیاز می تواند آن را تغییر دهد، جراح حافظه برای نگهداری بهتر آن و طراح کودکان که می تواند شخصیت های آنان را تغییر دهد!

💢بدون شک خلاقیت یکی از اهداف اصلی شرکت های آینده خواهد بود. به همین دلیل است آنهایی که اکتشافات جدید یا نوسازی اختراعات قدیمی را انجام می دهند، پیشرفت های طولانی مدت تری دارند.

💢روحیه متعهدانه، توانایی برنامه ریزی و شم وفق دادن با شرایط از جمله توانایی هایی است که در مشاغل آینده به کار می آید. همچنین، واقف بودن بر ترکیب علوم مختلف و به کارگیری آنها برای مثال، کشاورزان علاوه بر دانشی که از اجداد خود به ارث برده اند، باید توانایی کار با ماشین ها، ابزارآلات، تکنولوژی های جدید و علم بیولوژی را داشته باشند.

💢کارهایی که به همدلی، روابط اجتماعی یا به زبان ساده به روابط انسانی کمتری احتیاج دارند، بیشتر در معرض خطر هستند. همچنین برای مشاغلی که تکرار نقش مهمی دارد یا معاملاتی که نیاز به تحلیل و خلاقیت ندارد. برعکس، هنگامی که مسئله به آموزش و پرورش، هوش اجتماعی و سلامت مربوط می شود، یا به طور خلاصه کاری که در آن انسان و درکش ضروری است، با انقراض مشاغل کمتری مواجهیم.