عضویت تلگرام عضویت اینستاگرام

سیستم حفاری تونل ایلان ماسک و افزایش سرعت اتومبیل ها تا ۲۰۹ کیلومتر بر ساعت

اگر ایلان ماسک راه خود را بدست آورد، سیستم­های به هم پیوسته­ای از تونل­ها زیر جاده­های ما وجود خواهند داشت، با آسانسورهایی که وسایل نقلیه را برای راندنشان با سورتمه و سپس رها کردن آنها بر روی ریل با سرعت ۲۰۹ کیلومتر بر ساعت پایین می­آورند. این ویدئو را برای دیدن منظور او تماشا کنید:

این سیستم توسط یک کامپیوتر مدیریت خواهد شد و مانند حرکت بسته­های داده است، بسیار شبیه به اینترنت با پهنای باند بالا است.

این چشم­اندازی است که بنیانگذاران تسلا و اسپیس ایکس امروز در TED برای پروژه­ی جنبی جدید خود، شرکت حفاری، که تنها ۲ تا ۳ درصد از وقت خود را به آن اختصاص داده است، به اشتراک گذاشته­اند.

به گفته­ی او: “هیچ محدودیت واقعی برای تعداد سطوح تونلی که می­توانید داشته باشید وجود ندارد”. “عمیق­ترین معادن بسیار عمیق تر از بلندترین ساختمان­ها هستند.”

با این حال، کارهای بسیاری برای انجام در این شرکت حفاری وجود دارد که باید انجام شود، که در حال حاضر تنها کارآموز و کارگران پاره­وقت برای تحقق رویاهای ماسک برای کاهش ترافیک در آن هستند. برای نمونه، ماشین آلات حفاری کند هستند.

او گفت: “ما یک حلزون حیوان خانگی به نام گری داریم”. “گری در حال حاضر قادر به حرکت ۱۴ برابر سریع­تر از یک ماشین حفاری تونل است. ما می­خواهیم به گری برسیم. او شخصی نیست که می­خواهیم به پیروزی برسد. پیروزی باید به حلزون برسد. ”

ماسک همچنین دلیل اینکه چرا او تونل را به عنوان یک راه حل خوب برای ترافیک در مقابل اتومبیل پرنده، که به گفته­ی او پر سر و صداست و مقدار زیادی باد مخالف تولید میکند، می­بیند را روشن می­کند.

او می­گوید ” بیایید بگوییم اگر چیزی بر فراز سرتان پرواز کند … این وضعیت کم اضطرابی نیست”. “شما با خودتان فکر نمی­کنید، خوب، من امروز احساس بهتری دارم. شما فکر می­کنید … آیا ممکن است در هنگام پرواز بر فراز سرم سقوط کند و گردن من را بزند؟ ”