عضویت تلگرام عضویت اینستاگرام

سایه رکود بر بازار محصولات چاپ دیجیتال

محصولات چاپ دیجیتال سال‌هاست که در امور کاری، دفتری و خانگی به ما کمک کرده‌اند. با این حال اما رشد تکنولوژی‌های جدید حضور این محصولات را کمرنگ‌تر کرده است تا در نهایت رشد این بازار کند شود. جدیدترین بررسی‌های انجام شده از سوی موسسه تحقیقاتی IDCC در این زمینه نشان می‌دهد که صادرات جهانی محصولات هاردکپی یا چاپ دیجیتال در فصل چهارم سال ۲۰۱۶ به ۶/ ۲۶ میلیون دستگاه رسید تا رشد سالانه ۶/ ۰ درصدی را نسبت به فصل چهارم سال ۲۰۱۵ تجربه کند. این رشد نسبی از عملکرد خوب بازار محصولات جوهرافشان و لیزری می‌آید که به ترتیب رشد سالانه ۶/ ۰ و ۶/ ۱ درصدی داشته‌اند. ارزش صادرات این محصولات هم در این فصل چیزی بیش از ۱۴ میلیارد دلار افزایش یافته است.

 

هر‌کدام از سه شرکت تولیدکننده برتر این بازار در فصل چهارم سال ۲۰۱۶ شاهد رشد صادرات خودشان بوده‌اند. با این اوصاف به ترتیب HP رشد ۳/ ۴ درصدی، Canon رشد ۴/ ۱ درصدی و Epson رشد ۱/ ۱ درصدی را در این فصل تجربه کرده‌اند. این در حالی است که دو شرکت Brother و Samsung که به ترتیب در جایگاه چهارم و پنجم این رتبه‌بندی قرار دارند، شاهد کاهش رشد سالانه‌شان در این فصل بوده‌اند. بررسی‌های IDC نشان می‌دهد که بازار محصولات هاردکپی در ۶ بازار منطقه‌ای شاهد رشد سالانه بوده است. به این ترتیب بازار آسیا پاسیفیک (به‌جز ژاپن) رشد ۲/ ۴ درصدی را به ثبت رسانده است تا بهترین عملکرد سالانه را در میان بازارهای دیگر داشته باشد. در این میان بازار بزرگ چین مهم‌ترین عامل رشد این بازار در منطقه آسیا‌پاسیفیک بوده است. رونق محصولات جوهرافشان در چین و در کسب و کارهای متوسط و کوچک سهم بزرگی در این زمینه داشته است.

شرکت HP که در حال‌حاضر پرفروش‌ترین و برترین تولیدکننده این بازار است توانسته بیش از ۱۰ میلیون دستگاه در فصل چهارم سال ۲۰۱۶ به سراسر دنیا صادر کند که این میزان نشان از رشد سالانه ۳/ ۴درصدی این شرکت دارد. این شرکت در هر دو بخش‌ محصولات جوهرافشان و لیزری عملکرد خوبی داشته است. شرکت Epson همچنان با محصولات سری L خود در بازار و به‌خصوص بازار منطقه آسیا‌پاسیفیک محبوب است. این شرکت چهار مدل جدید از محصولات این سری را به تازگی معرفی و روانه بازار کرده است تا بتواند سهم بیشتری از بازار محصولات جوهرافشان به‌دست بیاورد. به این ترتیب حالا Epson بیش از ۸۰ درصد از بازار محصولات جوهرافشان را در اختیار دارد. مدل محبوب و پرفروش L360 این شرکت همچنان محبوب‌ترین محصول آن است که در فصل چهارم سال ۲۰۱۶ صادرات ۳۰۲هزار و ۵۰۰ تایی داشته است.

سایه رکود بر بازار محصولات چاپ دیجیتالسایه رکود بر بازار محصولات چاپ دیجیتال