عضویت تلگرام عضویت اینستاگرام

ساخت کامل‌ترین نمونه از مغز انسان در آزمایشگاه

♻️  گروهی از دانشمندان اعلام کرده‌اند برای اولین بار موفق به ایجاد یک مغز کامل انسان در آزمایشگاه شده‌اند، مغزی که می‌توان از آن برای تست داروها و مطالعه روی بیماری‌های مختلف استفاده کرد.

 

♲  دانشمندان دانشگاه اوهایو می‌گویند برای اولین بار توانسته‌اند مغزی تقریبا کامل از انسان را در آزمایشگاه کشت دهند و امیدوارند این مغز بتواند درک بشر از بیماری‌های عصبی و مغزی را بهبود بخشد. اگرچه این مغز مینیاتوری هشیار نبوده و شبیه به مغز جنینی پنج هفته‌‌ای است، می‌تواند برای دانشمندانی که قصد مطالعه روی نحوه پیشرفت بیماری‌های اعصاب را دارند،‌ بسیار کارامد باشد.

 

♲  مغز کشت داده شده که ابعادی برابر یک مداد پاککن را دارد، با استفاده از سلول‌های پوستی یک انسان بالغ کشت داده شده و به گفته دانشمندان یکی از کامل‌ترین مدل‌های مغزی است که تاکنون ایجاد شده‌است.

 

♲  به بیانی دیگر محققان ادعا می‌کنند مدل جدید ۹۹ درصداز تمامی تنوع سلولی و ژن‌های مغز را بازتولید کرده‌است و حتی حاوی سلول‌های نخاعی، سلول‌های سیگنال‌دهنده و شبکیه است.

 

♻️  با این‌همه به دلیل هشیار نبودن این مغز، هیچ اعتراض اخلاقی به آن وارد نیست.(فکرشو کنید هشیارش رو بسازیم!روح؟)

 

♲  این مدل مغزی در طول ۱۲ هفته رشد کرده‌ است و مرحله بعدی آن ایجاد شبکه خونرسانی در این مغز است که محققان هنوز قادر به ایجاد آن نیستند. با وجود تردید‌هایی که به دلیل پنهان باقی ماندن تکنیک دقیق مورداستفاده محققان در ایجاد مغز، درباره درست بودن ادعای این دانشمندان وجود دارند،‌ گروه سازنده این مدل اطمینان می‌دهند این مغز می‌تواند پزشکی شخصی‌سازی شده رامتحول سازد.‌.‌..