عضویت تلگرام عضویت اینستاگرام

ثروتمندترین افراد جهان ۲۳۷ میلیارد دلار ثروتمندتر شدند

در سالی که رای دهندگان پوپولیست توازن قدرت را در اروپا و آمریکا بر هم زدند، ثروتمندترین افراد جهان ۲۳۷ میلیارد دلار ثروتمندتر شدند.

بر اساس شاخص ها، سال ۲۰۱۶ که با آمارهای اقتصادی ناامید کننده از سوی چین آغاز شد، با رای مردم انگلیس به خروج از اتحادیه اروپا به میانه رسید و با پیروزی دونالد ترامپ در انتخابات آمریکا خاتمه یافت، شاهد افزایش قابل توجه ثروت ثروتمندان جهان بود.

بیشترین افزایش ثروت متعلق به وارن بافت بود که پس از پیروزی دونالد ترامپ در انتخابات آمریکا از طریق شرکت سرمایه گذاری اش یعنی برکشایر هاتاوی ۱۱٫۸ میلیارد دلار به دارایی خود افزود. این سرمایه گذار آمریکایی ۲ روز پس از انتخاب ترامپ بار دیگر جایگاه خود به عنوان دومین فرد ثروتمند جهان را بازیافت. دارایی بافت در مجموع با ۱۹ درصد رشد به ۷۴٫۱ میلیارد دلار رسید.

بیشترین افزایش دارایی های فردی متعلق به آمریکایی ها بود که ۴ نفر از ۵ ثروتمندی که بیشترین سود را در سال ۲۰۱۶ کرده اند آمریکایی بوده اند.

ثروتمندترین افراد آمریکا تا حد زیادی مخالف پیروزی ترامپ در انتخابات آمریکا بودند، از جمله اینکه مارك كوبان مالك دالاس ماوريكس در ماه می به رسانه ها گفته بود در صورت پیروزی ترامپ شاخص های بورس تا ۲۰ درصد سقوط خواهند کرد.

میلیاردرهای آمریکایی از جمله بافت از حامیان سرسخت هیلاری کلینتون بودند. اما پیروزی ترامپ موجب شده تا ۷۷ میلیارد دلار به حجم دارایی آنها اضافه شود.

برنارد آنولت، فرانسوی که تنها غیر آمریکایی جزو ۵ فرد ثروتمند جهان است که بیشترین سود را در سال ۲۰۱۶ کرده اند، ۷٫۱ میلیارد دلار به دارایی خود افزوده و آن را به ۳۸٫۹ میلیارد دلار رسانده است.

بیل گیتس در کل سال ۲۰۱۶ همچنان ثروتمندترین فرد جهان باقی مانده است. آمانسیو اورتگا، ثروتمندترین فرد اروپا و مالک شرکت زارا در بخش عمده ای از ماه های سال ۲۰۱۶ در رده دوم بود تا اینکه بافت در ماه نوامبر جای او را گرفت.

اورتگا در سال ۲۰۱۶ با ۱٫۷ میلیارد دلار ضرر به رده سوم سقوط کرده است. حجم دارایی وی هم اکنون ۷٫۱ میلیارد دلار است.