عضویت تلگرام عضویت اینستاگرام

آیفون ۸ از اتصال LTE گیگابیتی پشتیبانی نخواهد کرد

تا زمانی که اینتل قادر به ارائه‌ی تراشه‌هایی با قابلیت‌های مشابه مودم‌‌های کوالکام باشد، اپل برخی از قابلیت‌های مربوط به گوشی‌های عرضه‌شده با مودم‌‌های کوالکام را فعال نخواهد کرد. اپل، کوالکام و اینتل در این خصوص اظهار نظری نکرده‌اند.

تصمیم اپل در نقطه‌ی مقابل برنامه‌ی بازاریابی اپراتورهایی است که درصدد به نمایش گذاشتن سرعت‌های بالاتر شبکه برای تصاحب سهم بیشتری از بازار هستند. اپراتورهای برتر ایالات متحده (ورایزن، AT&T، اسپرینت و T-Mobile) پیش از این ۲۰۱۷ را سال دستیابی به سرعت‌های گیگابیتی نامیده‌اند.”

اما مشكل اصلي اين است كه مودم یادشده تا زمان عرضه‌ی آیفون ۸ آماده نخواهد شد. به گفته‌ی سخن‌گویان اینتل که فوریه‌ی گذشته در این خصوص اظهار نظر کرده بودند، مودم LTE فوق سریع اینتل تا سال ۲۰۱۸ عرضه نخواهد شد.

کوالکام انتظار دارد که امسال بیش از ۱۰ گوشی هوشمند با این فناوری روانه‌ی بازار شوند. گلکسی اس ۸ اولین گوشی هوشمند رده‌بالایی است که از تکنولوژی مورد بحث استفاده می‌کند.

ممکن است تا پایان امسال اینترنت LTE گیگابیتی در آمریکا راه اندازی شود. اگر اپل در آیفون ۸ از فناوری گیگابیت ال‌تی‌ای استفاده نکند، قطعاً این مورد یک امتیاز منفی برای گوشی یادشده محسوب خواهد شد و همچنین نباید فراموش کنیم که معرفی آیفون ۸ مصادف با دهمین سالگرد عرضه‌ی این محصول به بازار است و شاید همین شرایط باعث شود تا عدم بهره گرفتن از گیگابیت ال‌تی‌دی در این دستگاه بیشتر مورد توجه قرار گیرد