عضویت تلگرام عضویت اینستاگرام

آیا شما به اندازه کافی دیوانه هستید؟

چندی پیش جمله ای خواندم که مرا به فکر فرو برد. شما را نیز به تامل در مورد آن دعوت می کنم:
به یک نفر گفتند: شما دیوانه اید!
گفت: نه! ما فقط تعدادمان کم است. اگر زیاد بودیم ، شما دیوانه بودید!
در طول تاریخ همیشه کسانی بوده اند که حرف های غیرمتعارف زده اند و عموما طرد و تمسخر شده اند و یا دیوانه خوانده شده اند. مثلا اگر کسی به شما بگوید که می خواهم لباس عروس را اینترنتی بفروشم برخی از ما حتما او را دیوانه خواهیم خواند. اما متاسفانه باید بگویم که آن بخشی که خندیدند دیوانه هستند! این کسب وکار راه افتاده و موفق و در حال گسترش نیز هست.

اگر کسی پیش شما بیاید و بگوید که می خواهد برای سگ ها عینک محافظ درست کند چه می گویید؟
به نظر بی معنی می رسد! اگر مستقیم به آن ها نگوییم دیوانه در دلمان به او می گوییم که او دیوانه است. اما اگر کسی به ساخت آن پرداخته و آن را تبدیل به کسب و کار چند میلیون دلاری کند، نتیجه می گیریم این کار چندان هم بی معنی نیست. آنها (همان دیوانه ها) که کار را با ساخت عینک ایمنی شروع کردند در ادامه کار خود را توسعه داده و لوازم جانبی دیگری برای حیوانات را تولید کردند که شامل کوله پشتی، جلیقه شنا، تی شرت، کلاه و اسباب بازی می شود.

☑️⭕️چالش راهبردی
حالا بیایید به ۳ ایده فکر کنید و سعی کنید که خیلی زود مرا دیوانه نخوانید:

ما به آموزش و تعلیم و تربیت نیاز داریم اما به مدرسه نیازی نداریم. می شود راه هایی را پیدا کرد که بدون مدرسه، تعلیم و تربیت رخ دهد.

چند سال آینده هم موبایل و هم کامپیوترها حذف می شود و شما چنین چیزی نخواهید دید. هر دوی این ها در بدن ما گنجانده خواهند شد و از طریق رایانش ابری (هم ذخیره سازی و هم پردازش غیرمتمرکز) کارشان را انجام می دهند.

به جای آنکه به فکر توسعه صنعتی و گسترش تولید و ساخت در ایران باشیم، چرا به این فکر نکنیم که ایران توسعه خدماتی پیدا کند و متمرکز شود بر هفت خدمت کلیدی: خدمات مالی، ارتباطی، اطلاعاتی، حمل و نقل، آموزشی، تفریحی-توریستی و سلامت. روندهای جهانی نشان می دهد در حالی که ما داریم همچنان بر صنعتی شدن تاکید می کنیم درآمدهای میلیارد دلاری در حوزه های خدماتی رو به افزایش است.